Razlika između regeneratora i maske za kosu
1. Sastav i princip djelovanja su različiti. Kisele komponente u regeneratoru neutraliziraju zaostale alkalne tvari, uravnotežuju pH vrijednost, zatvaraju ljuskice kose i omotavaju film na površini kose kako bi povećali sjaj i glatkoću. Glavne komponente filma za kosu su aminokiseline, proteini i drugi nutrijenti koji su potrebni kosi, a ima veoma jaku propusnost. Može prodrijeti u duboki sloj kose, popuniti rupe nastale oštećenjem i popraviti kosu iznutra prema van.
2. Različite funkcije. Regenerator za kosu se koristi za omekšavanje i obnavljanje površine kose, pa se općenito naziva regeneratorom za ispiranje kose. Maska za kosu je svojevrsni kremasti materijal koji vlaži i hrani kosu. Može ući u kosu kroz ljuske i pomoći u popravljanju vlaknastog tkiva, kako bi kosi vratio vitalnost, više sjaja i mekoće.
3. Učestalost upotrebe je drugačija. Regenerator se uglavnom koristi sa šamponom. Može se koristiti nakon svakog pranja kako bi se izbjeglo stvaranje čvorova. Kako maska za kosu može postići dubinsku njegu, preporučuje se da je radite jednom sedmično.
4. Različite metode upotrebe. Generalno, nakon šamponiranja, nanesite odgovarajuću količinu regeneratora, polako masirajte vlasište kako biste poboljšali apsorpciju, a zatim ga isperite direktno toplom vodom. Masku za kosu preporučujemo da koristite peškir da upije vodu nakon šampona, nanesite je na odgovarajući način, umotajte vrelim peškirom i kapom za kupanje i ostavite 15-20 minuta. Ako uslovi dozvoljavaju, bolje je nositi električnu kapu. Zatim ga isperite toplom vodom.